Ogłoszenia Parafialne 22 – 29 I 2023

22 – 29 I 2023: III Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Niedzielę słowa Bożego.
  2. Dzisiaj, 22 stycznia, obchodzimy Dzień Dziadka. Okazujmy szczególną pamięć i życzliwość naszym dziadkom i babciom. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  3. Do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dra K-ła; w środę święto Nawrócenia św. Pawła Ap; w czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, bpów; w piątek św. Anieli Merici, dziewicy; w sobotę św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra K-ła.
  5. Za tydzień diecezjalna kolekta remontowo-budowlana.
  6. W parafialnej, autokarowej pielgrzymce do Gietrzwałdu, Św. Lipki, Wigier i na Litwę do Wilna Kowna i Trok – jest jeszcze 11 wolnych miejsc.
  7. Czystość kościoła:  w sobotę 28 I o godz. 9.00: Kobiela Małgorzata, Brylowska Barbara, Pikron Joanna, Hirsz Wioletta; w sobotę 4 II o godz. 9.00: Szymichowska Mirosława, Gesella Aleksandra, Gesella Lucyna, Serkowska Ewelina. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła.  Msza św. „W int. pań sprzątających k-ł w I br.” – poniedziałek 30 I o g. 8.00.
  8. Kolędy – trwają odwiedziny duszpasterskie. Grafik podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Na kolędę przygotowujemy: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, Pismo święte, dzieci zeszyty z religii. Proszę o pojazd 15 min przed rozpoczęciem kolęd. Na kolędzie  przeprowadzam ankietę – o ustalenie nowego rozkładu godzin Mszy św. niedzielnych przed południem. Ofiary – przeznaczone na cele parafialne. Kto nie może przyjąć w swoim terminie, z jakichś ważnych powodów, może przełożyć na tzw. kolędę uzupełniającą 7 II. W poniedziałek – kolęda w Brodnicy Dolnej strona prawa od godz. 14.00.
  9. W Dniu Seniora sołectwa Brodnica Górna i Ręboszewo, czyli 27 I br., zostanie odprawiona w kościele o g. 17.00 Msza św. „W int. seniorów sołectwa Brodnica Górna i Ręboszewo – o zdrowie i potrzebne łaski”, następnie na Sali OSP – jasełka, poczęstunek i zabawa. Zaprasza Sołectwo Brodnica Górna i Ręboszewo.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

INTENCJE MSZY ŚW.  od 22 do 29 I 2023

22.01. – III Niedziela Zwykła: Niedziela słowa Bożego;  Tydzień powszechnej modlitwy o jedność

Chrześcijan; dzisiaj niedzielne pokropienie na wspomnienie chrztu i jedności wszystkich

chrześcijan na fundamencie chrztu; Dzień Dziadka

7.30     1/  za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 22 – ks. prałat

2/ + za duszę śp. Leopolda Dera – ks. prob.

9.00     1/ + za dusze śp. Stefana Jank i Jana Okuniewskiego w Dniu Dziadka – ks. prob.

2/ + za dusze śp. babci Stefanii i dziadka Alfonsa Tomaczkowskich oraz dziadka Henryka Mach – ks. prałat

10.30   1/ Suma – Za Parafian – ks. prob.

2/ + za dusze śp. rodziców Wacławy i Leona Penkowskich, w 23 rocz. śm. matki- ks. prałat

23.01. – poniedziałek:

8.00     1/ + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 23 – ks. prob.

2/ + za dusze śp. babci Genowefy Węsiora, dziadków Jana Węsiora i Brunona Kobiela  – ks. prałat

18.00   + za dusze śp. rodziców z obojga stron Miąskowskich – ks. prałat

24.01. – wtorek: św. Franciszka Salezego, bpa i dra K-ła

8.00     + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 24 – ks. prob.

18.00   + za duszę śp. Agnieszki Wylma w 30. dzień po pogrzebie – int. od uczestników pogrzebu

– ks. prałat

25.01. – środa: święto Nawrócenia św. Pawła Ap; Nowenna do MBNP; 25 I – zakończenie

Tygodnia powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan

8.00     + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 25 – ks. prob. + Nowenna

18.00  + za dusze śp. Józefa i Marty Plichta w rocz. urodzin mamy – ks. prałat   + Nowenna

26.01. – czwartek: świętych Tymoteusza i Tytusa, bpów

8.00     + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 26 – ks. prob.

17.15   adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi św. – ks. prałat

18.00   + za duszę śp. Kazimierza Reglińskiego, w 60. dzień po pogrzebie – int. od Zakładu Pogrzebowego Pioch – ks. prałat

27.01. – piątek: św. Anieli Merici, dziewicy

8.00     + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 27 – ks. prob.

17.00   W int. seniorów sołectwa Brodnica Górna i Ręboszewo – o zdrowie i potrzebne łaski – ks. prob.

18.00   O błogosławieństwo Boże dla Marty w 18. Urodziny – ks. prałat

28.01. – sobota: św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra K-ła

8.00     + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 28 – ks. prałat

18.00   1/ + za dusze śp. Joanny i Franciszka Kleina oraz za zmarłych szwagrów – ks. prob.

2/ + za duszę śp. Jana Meyer w rocznicę urodzin –  ks. prałat

29.01. – IV Niedziela Zwykła: diecezjalna kolekta remontowo-budowlana

7.30     1/ + za dusze śp. Bolesławy i Bernarda Ustowskich – ks. prałat

2/ Z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i błog. Boże – ks. prob.

9.00     1/ + za duszę śp. Anieli Przywuskiej – Msza św. gregoriańska 29 – ks. prob.

2/ + za duszę śp. Jarosława Magulskiego – o dar nieba i zbawienie wieczne – int. od rodziców – ks. prałat

10.30   1/ Suma – Za Parafian – ks. prob.

2/ + za dusze śp. męża Henryka Zdrojewskiego oraz rodziców z obojga stron – ks. prałat