Ogłoszenia Parafialne 14 – 21 I 2024

14 – 21 I 2024: II Niedziela zwykła: kolekta na WSD

1. Dzisiaj II Niedziela zwykła.
  2. Dzisiaj kolekta na WSD w Pelplinie.
  3. Panowie Szafarze odwiedzą chorych: dzisiaj i za tydzień – 21 stycznia. Proboszcz odwiedzi chorych 1 i 2 lutego.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Adoracja Najśw. Sakr. – w czwartek od 17.15 do 18.00, podczas adoracji w ciszy okazja do spowiedzi.
  6. W sobotę 20 o 17.30 chrzest, nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 20.00.
  7. Parafialny Zespół Caritas naszej parafii przystępuje do programu FEPŻ, do otrzymywania unijnej pomocy żywnościowej; z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej należy postarać się o specjalne skierowanie, które określa, czy pomoc się należy. Kryteria dochodowe – dla osoby samotnie gospodarującej 1.823,60 zł oraz 1.410 zł w przypadku osoby w rodzinie.
  8. Kolędy – trwają odwiedziny duszpasterskie (do 10 II). Grafik podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Na kolędę przygotowujemy: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, Pismo święte, dzieci zeszyty z religii. Proszę o pojazd 15 min przed rozpoczęciem kolęd. Pragnę odwiedzić parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin błogosławieństwo Boże, kolęda to wspólna modlitwa, rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane zostaną przeznaczone na cele parafialne. Kto nie może przyjąć w swoim terminie, z jakichś ważnych powodów, może przełożyć na tzw. kolędę uzupełniającą 10 II.
  9. Za tydzień niedziela słowa Bożego.
  10. Od 18 do 25 I: Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Wspomnienia: 17 I – św. Antoniego, opata; 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  11. 26 I o g. 17.00 – w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowych Czaplach – Msza św. oraz spotkanie seniorów, na które zaprasza wójt gminy Stężyca i Rada Sołecka.
  12. 26 I o g. 17.00 – w kościele Msza św., a po niej, w Sali OSP, poczęstunek i Bal Seniorów, na które zaprasza Sołectwo Brodnica Górna, Sołectwo Ręboszewo i ZKiW w Brodnicy Górnej. Zapisy w Domu Katechetycznym po Mszach św. – dzisiaj oraz pod nr tel./plakat/.
  13. 27 I o g. 19.00 w Sali OSP – zabawa karnawałowa, którą organizuje Sołectwo Brodnica Górna, cena 200 zł od pary. Zapisy w Domu Katechetycznym po Mszach św. – dzisiaj oraz pod nr tel./plakat/.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

INTENCJE MSZY ŚW.  od 14 do 21 I 2024

14.01. – II Niedziela Zwykła; kolekta na WSD w Pelplinie

7.30   1/ + za dusze śp. rodziców z obojga stron i braci Stanisława i Czesława – ks. prałat

2/ + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 14 – ks. prob.

9.30   1/ + za dusze śp. Heleny i Augustyna Markowskich, w 6 rocz. śm. mamy – ks. prob.

2/ + za dusze śp. Jana i Moniki i rodziców Neumiler – ks. prałat

11.15           1/ Suma – Za Parafian, w int. chrzczonych dzieci, rodziców i chrzestnych +

chrzest – ks.  prob.

2/ Z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze  – ks. prałat

15.01. – poniedziałek:

8.00   + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 15 – ks. prob.

18.00 + za duszę śp. Edmunda Pellowskiego w rocz. śm. – ks. prałat

16.01. – wtorek:

8.00   1/ + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 16 – ks. prob.

2/ + za duszę śp. Alana Wica, w pół roku po śm. – ks. prałat

18.00 + za dusze śp. Anny i Konrada Skorowskich oraz ich synów Edwarda i

Feliksa, w rocz. śm. Anny – ks. prałat

17.01. – środa: św. Antoniego, opata; Nowenna do MBNP

8.00   + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 17 – ks. prob.

+ Nowenna

18.00 + za duszę śp. Haliny Nikel w 2 rocz. śm. – ks. prałat  + Nowenna

18.01. – czwartek: 18 – 25 I: Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan

8.00   + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 18 – ks. prob.

17.15 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi św. – ks. prałat

18.00 + za dusze śp. babci Teresy Janowicz – o niebo i zbawienie wieczne – ks. prałat

19.01. – piątek: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

8.00   + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 19 – ks. prob.

18.00 + za dusze śp. Bernarda i Bronisławy Klein, syna Pawła, w rocz. śm. Bernarda – ks. prałat;              20.00 – nauka do chrztu

20.01. – sobota:

8.00   1/ O dary Ducha Św. dla Bartka, Huberta i Marty – ks. prałat

2/ + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 20 – ks. prob.

17.30 Chrzest

18.00 1/ + za duszę śp. Leopolda Dera, w dniu urodzin – ks. prob.

2/ + za dusze śp. Heleny, Haliny i Bernarda Konkel, w rocz. urodzin Heleny –

ks. prałat

21.01. – III Niedziela Zwykła; Niedziela Słowa Bożego

7.30   1/ + za dusze śp. Bronisławy, Stanisław i brata Wincentego – ks. prałat

2/ + za duszę śp. Eugeniusza Piastowskiego – Msza św. greg. 21 – ks. prob.

9.30   1/ + za dusze śp. dziadka Henryka Mach, Stefanii i Alfonsa Tomaczkowskich – ks. prob.

2/ + za dusze śp. dziadka Jana Okuniewskiego, babci Anny Okuniewskiej i dziadka Stefana Jank – ks. prałat

11.15           1/ Za Parafian – Suma – ks.  prob.

2/ + za duszę śp.  rodziców Józefa i Marty Plichta – ks. prałat